atywą - najnowocześniejsze wykonane są na podbudowie z cyrkonu, wykończone ceramiką. Są sporo tańsze od implantów i wystarczą tylko dwie wizyty, żeby cieszyć się nowym i pięknym uśmiechem. Oczywiście, ze implanty są pod wieloma względami bardziej doskonałe - przede wszystkim najlepiej imitują naturalne zęby, do tego są najbardziej bezpieczne dla zdrowia.
Jednak implanty to zaawansowana technologia, która wciąż jest po prostu droga. Ale jeśli nasze możliwości finansowe na to pozwalają - to będzie lepszy wybór.
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Profilaktyka jest lepsza od leczenia. Dlatego warto dbać o swoją jamę ustną i chodzić regularnie na kontrole stomatologiczne. Zaleca się przychodzić z wizytą do dentysty przynajmniej raz na rok, optymalnie co 6 miesięcy. Taka częstotliwość pozwoli na szybką reakcję w razie problemów.
Czasami pojawiają się małe ubytki w zębach wynikające z nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Przy regularnej kontroli dentysta szybko zauważy taki ubytek i go załata za ułamek kosztów pełnego leczenie zęba. Bo trzeba pamiętać, że ból zęba oznacza poważny ubytek, który czasami może oznaczać utratę tego zęba.
Co robić, jeśli z uśmiechem ci nie do twarzy?
Niestety nie wszystkich matka natura obdarzyła pięknym uśmiechem. Nie wszystkie błędy matki natury naprawi aparat na zęby. Bywa też tak, że zęby tracimy w wypadku, lub w bójce. Jeżeli nasza praca wymaga nieskazitelnego wyglądu (i uśmiechu), to mamy nie lada problem.
Jakie możemy znaleźć rozwiązanie? Jeżeli korzeń jest zdrowy i nienaruszony, może wystarczy nadbudowa. Zawsze jest jeszcze proteza - taka przysłowiowa "sztuczna szczęka", która może dać komfort estetyczny, ale niekoniecznie będzie to trwałym i wygodnym rozwiązaniem.
Są korony - ceramiczne, cyrkonowe. Dość drogie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne.
Jednak jeżeli uszkodzeniu uległ również korzeń i najlepszy będzie implant stomatologiczny.