aratów, akcesoriów i urządzeń pozwoli nie tylko wyczyścić skutecznie zęby, ale też usunąć z nich osady sprawiające, że nie prezentują się one doskonale. Należy przy tym zaznaczyć, że regularne szczotkowanie zębów i czyszczenie przestrzeni pomiędzy nimi to nie wszystko – ważne jest również regularne kontrolowanie ich stanu u dentysty. Wizyty u stomatologa co pół roku to niezbędne minimum, aby cieszyć się pięknym uśmiechem, a dodatkowo pozwalają one wykryć ewentualne nieprawidłowości na wczesnym etapie i podjąć szybko leczenie.
Stomatologia estetyczna – kiedy warto się na nią zdecydować?
Podstawą dbania o zęby jest oczywiście regularne ich czyszczenie z zastosowaniem odpowiednich akcesoriów i preparatów, a także wizyty kontrolne u dentysty co pół roku. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasze zęby są zdrowe, a ewentualne nieprawidłowości wychwycone zostaną na wczesnym etapie. Zdarza się jednak, że uśmiech nie prezentuje się idealnie, a tym samym prowadzi do kompleksów – w takich sytuacjach warto skorzystać z zabiegów pozwalających przywrócić nam pewność siebie. Oczywiście wybór zależy w tym przypadku od konkretnego problemu. Może to być tylko wybielanie zębów czy pokrycie ich specjalną powłoką poprawiającą wygląd. W innych sytuacjach konieczne zaś bywają poważniejsze zabiegi, jak np. nakładanie licówek.
Czym kierować się poszukując stomatologa dziecięcego?
Wiele osób z własnego dzieciństwa ma poważne traumy związane z wizytami u stomatologa, warto jednak zdawać sobie sprawę, że przez ostatnich kilkanaście lat wiele się zmieniło, a dentyści mają coraz lepszy sprzęt i nieustannie poprawiają swoje kompetencje. Kontrolne wizyty u specjalisty to gwarancja, że nasze zęby będą zdrowe, a ewentualne problemy wykryte na wczesnym etapie. Pamiętajmy też, że dobre nawyki warto wprowadzać już od najmłodszych lat, a dbanie o zęby jest jedną z podstaw codziennej higieny. Co zrobić, aby dziecko nie bało się dentysty? Znaleźć odpowiedni gabinet. Stomatolodzy dziecięcy często zapraszają na wizyty zapoznawcze, podczas których pokazują małym pacjentom narzędzia i nie wykonują żadnych zabiegów. Dzięki temu dziecko może oswoić się z nową sytuacją.